Začali jsme s vývojem mobilních her

Valí se to na nás ze všech stran. Rádi si hrajeme a rádi zkoušíme nové věci. O čem je řeč tentokrát?

Vývoj mobilních her. To je přesně něco pro nás. Něco, v čem vidíme naši další realizaci. Něco, co už vlastně dobře umíme. Třeba na online hře www.vyzrajtenazaskodniky.cz, kterou jsme kompletně vyvíjeli, hráči strávili stovky hodin.

A tak stačilo dát všechny chytré hlavy dohromady a pustili jsme se do toho naplno.

První krok?

Na začátku všeho byl brainstorming. Společně jsme vytvořili celkem čtyři různé koncepty hry, tj. hrubé prototypy, z nichž jsme vybrali jeden, podle nás ten nejlepší i nejzajímavější a dali se do práce. Hlavní myšlenkou je jednoduchost hry, a to jak po vývojové stránce, tak i po té uživatelské.

Co se hodí vědět, než se do tvorby hry pustíte:

  • Jedním z rozhodujících faktorů, podle kterého si lidé hru vybírají, je její ikona.
  • 66% všech mobilních her lidé vymažou již během prvních 30 vteřin hraní. Důvodem je velké množství reklam ihned po spuštění, nezajímavý úvod hry nebo nudný návod, který lidem nesdělí, jak správně hrát hru.
  • 40% příjmů z her je z nákupu skinů, diamantů či vylepšení. Dalších 33% pak připadá reward reklamě, 10% display reklamě a zbytek jde na vrub proma či sponzoringu.
  • Kvalitní mobilní hra dokáže firmám zvýšit příjem o stovky % ročně.

Všechna tato čísla máme při vývoji her na paměti. Nechceme hráče obtěžovat desítkami výkonnostních levelů, nekonečným hraním a ani nejrůznějšími reklamními bannery.

Důležitá je pro nás časová nenáročnost hraní, snadné ovládání hry (například pomocí jediného prstu na displeji) a především poutavá a zábavná forma, díky které se budou lidé vracet k opakovanému hraní hry i s možností nejrůznějších vylepšení. Postupem času navíc plánujeme další rozvoj hry - další světy, skiny i upgrady.

Jste zvědaví, až to spustíme? Těšte se, protože to bude stát za to! A další hra může být třeba pro vás...

Začali jsme s vývojem mobilních her
Čtěte dál
Design

5 dobrých důvodů proč mít firemní knihu

Firemní kniha bude sloužit jako osobní dárek pro vaše zákazníky a partnery, ukážete světu, jací jste a co dovedete. Může být, ale i něčím víc. Krásnou výpravou do minulosti. K lidem a místům, kde to všechno začalo.

08. 03. 2022
Vývoj

Arbitron - hlasujte online

“Ať zvedne ruku ten, kdo je PRO.”
Vše se dnes přesouvá do online světa a stejně tak i volby a hlasování není třeba dělat neustále “postaru” - prezenčně. Vzrůstající poptávka po online hlasovací platformě dala vzniknout Arbitronu - online aplikaci pro hlasování a volby na míru.

22. 12. 2021