Myslíme zeleně aneb náš oceněný 3D projekt

I v loňském roce pokračovalo sbírání ocenění za naší práci. Tentokrát jsme jeden z kreativních projektů přihlásili do soutěže Web Top 100, kde ho odborná porota vyhlásila druhým nejlepším řešením v kategorii microsites.

Oceněný projekt s přesahem

A o co vlastně šlo? Projekt myslimezelene.cz jsme realizovali pro našeho klienta Hypoteční banku s cílem získat potencionální zájemce Zelené hypotéky a zároveň dosáhnout většího povědomí o možnostech úsporného bydlení. Naším návrhem a následnou realizací je interaktivní microsite, která reflektuje všechny výhody a možnosti úspor financí během stavby či rekonstrukce domu. To vše s maximálním ohledem na přírodu a životní prostředí.

Úkol zněl: “Chceme microsite”

Od klienta jsme dostali jasné instrukce. Řešením má být microsite, která komplexně představí koncept zeleného bydlení tak, aby zájemce pochopil, že není příliš složité na něj dosáhnout. A to díky možnosti sjednání Zelené hypotéky, která představuje obchodní stránku a cílení celého projektu. Otázkou bylo, jak zohlednit všechny výhody a zároveň je vizuálně ukázat na jediné microsite.

3D vítězí

Z konceptu jsme vybrali 6 řešení, která může člověk při realizaci zeleného bydlení podniknout. Abychom je dostatečně prezentovali, zvolili jsme moderní 3D provedení microsite, které intuitivně představuje jak řešení v interiéru, tak i ta vně domu. 3D model totiž nabízí možnost zobrazení výměny kotle nebo oken, ukáže instalaci solárních panelů a správné využití energie nebo funkčnost nádrže na dešťovou vodu, která je umístěna pod zemí. Animace 3D je na webech stále unikátním řešením a v případě našeho projektu umožňuje ukázat dům ze všech úhlů a do nejmenších detailů, plynule jím otáčet a měnit jednotlivé elementy podle změn, které komunikujeme.

Atraktivita, intuice, informace

Síla microsite spočívá v minimalistickém designu, intuitivním ovládání a dostatku informací. Design domu na bílém pozadí poskytuje přehled, který vede k lepšímu vnímání daných řešení. Ovládání microsite je na pár kliků, kterými se spouští jednotlivé animace, díky nimž si lze vše v klidu a do detailu prohlédnout. Pod buttony se ukrývá textový obsah, který doprovází jednotlivá řešení na vizuálu, a podrobněji popisuje, co změny směrem k zelenému bydlení přináší, co je třeba brát v úvahu při realizaci, a na co si dávat pozor.

Spojujeme ekologii a ekonomiku

Výsledkem projektu Myslíme zeleně je propojení ekonomických i ekologických zájmů. Microsite v atraktivní formě komunikuje skutečnost, že zelené bydlení nemusí být tak drahé, jak se na první pohled může zdát. Ten, kdo se pro kompletní nebo částečná řešení rozhodne, má možnost využít podmínky Zelené hypotéky, která zvýhodňuje právě ekologicky zaměřené projekty.

Myslíme zeleně aneb náš oceněný 3D projekt
Čtěte dál
Online marketing Vývoj

Web Performance – rychlost a výkon je na internetu rozhodující

Se stále se zvyšující rychlostí a stabilitou internetového připojení už není v dnešní době technicky problém využívat internet k věcem, které ještě nedávno nebyly možné. Právě rychlost a dostupnost internetového připojení umožnila vytvořit podmínky pro přenos do té doby nemyslitelných obchodních aktivit.

16. 08. 2021
Design

Třetí rozměr pohledu na váš byznys. Víte, co je lentikulární tisk a jak ho využít?

Ne, že by klasickým plakátům úplně odzvonilo. Ale pro prezentaci ve 21. století můžete využít ještě daleko sofistikovanější metody tisku. Jednou z nich je například tzv. „lentikulární tisk“. Je dobré o něm vědět především z jednoho důvodu: zákazníci na něm mohou oči nechat.

28. 07. 2021